GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skålfat 9939686
*
nr 993 9686
Skålfat
keramik, märkt MA, 44x41
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 november 2015
kl 20:07:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/11 12:31:31
1
100 kr
9/11 16:00:21
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik märkt ma skålfat
-
8243 Ask
med lock, Sèvres. Längd: 13 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:27
-
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:29
-
8079 Lockurna
Gustavsberg. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8246 Skål
på fot + fat, Porsöin, 1800-tal. Längd: 26 cm, dia..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:58
-
8001 Skål
Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Cha..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:09
*
Skålfat
nr 993 9686
Skålfat
keramik, märkt MA, 44x41
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 november 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/11 12:31:31 | 1 | 100 kr |
| 9/11 16:00:21 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik märkt ma skålfat
-
8243 Ask
med lock, Sèvres. Längd: 13 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:27 -
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:29
-
8079 Lockurna
Gustavsberg. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07 -
8246 Skål
på fot + fat, Porsöin, 1800-tal. Längd: 26 cm, dia..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:58 -
8001 Skål
Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Cha..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:09



